Emocje Neapolu - Wycieczka do Włoch - 8 dni

Opis oferty

  • Neapol - tu bije serce włoskiego Południa (2 pełne dni zwiedzania)
  • Capri - najpiękniejsza włoska wyspa
  • Wezuwiusz - słynny wulkan, który zmienił historię okolic w I wieku
  • Amalfi i Ravello - najpiękniejsze wybrzeże Europy
  • oryginalna pizza neapolitańska

ceny od 3099 zł

 

10.03 - 17.03.2024

„Zobaczyć Neapol i umrzeć” – to bodaj najsłynniejsze powiedzenie o stolicy włoskiego Południa. I to właśnie Neapol jest głównym, choć nie jedynym, celem naszej wycieczki do Włoch Południowych. W centralnym mieście włoskiego Il Mezzogiorno spędzimy dwa dni, zwiedzając nie tylko najważniejsze zabytki Neapolu, ale również odwiedzimy mniej znane zakątki miasta. Skosztujemy (i to zapewne więcej, niż raz!) autentycznej pizzy z pizzerii znanych przede wszystkim Neapolitańczykom, spojrzymy na to magiczne miasto z punktu widokowego oraz przede wszystkim z… Wezuwiusza! Bowiem wjazd, a potem wejście na szczyt to oczywiście ważny element programu wycieczki do Neapolu. 

      W tym miejscu trudno pominąć miejsce niezwykle dotknięte przez bodaj najsłynniejszy wybuch Wezuwiusza – wykopaliska w Pompejach. Spacerując po ruinach tego słynnego rzymskiego miasta poznamy życie jego mieszkańców w ostatnich godzinach przed eksplozją. 

C.d. naszej wycieczki na południe Włoch to trzy przepiękne miasteczka na półwyspie Sorrentyńskim – Amalfi, Ravello i Positano. To właśnie tutaj najlepiej poczujemy typowe, śródziemnomorskie „Dolce Vita”! Taką samą, niespieszną atmosferę Południa poczujemy również odwiedzając „Perłę Campanii” – wyspę Capri. Ten fragment lądu to nie tlko wspaniałe zatoki, groty, ale również piękne miasto w najwyższym punkcie wyspy z malowniczymi ogrodami i widokami sięgającymi aż po Wezuwiusz. 

       No i oczywiście plaże – czy może być coś piękniejszego, niż odpoczynek z widokami na niesamowitą Zatokę Neapolitańską? Zapraszamy zatem – nasze wycieczki do Włoch Południowych to gwarancja poznania perełek Il Mezzogiorno!

 

 

Dzień 1

Przyjazd na wybrane lotnisko, odprawy, przelot do Neapolu i rozpoczęcie wycieczki do Włoch. Po wylądowaniu (zależnie od pory przylotu) czas w centrum miasta na zapoznanie się z atrakcjami Neapolu. Kolacja (zależnie od godziny przylotu) w okolicy miasta. 

Dzień 2

Śniadanie i zwiedzanie Neapolu – wizyta w Katedrze św. Januarego, której początki sięgają średniowiecza. Kościół słynie z cudu przemiany grudek z krwią patrona w ciecz. Później przejście ulicę Grzegorza Ormianina, gdzie znajdują się liczne sklepy oferujące oryginalne, włoskie szopki bożonarodzeniowe. Spacer po najstarszej części miasta (w tym słynnej ulicy Spaccanapoli), wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Opera San Carlo, Galeria Humberta I, Piazza Plebiscito z Pałacem Królewskim. Potem wizyta w pięknych, neapolitańskich kościołach – Santa Chiara oraz Gesù Nuovo. 

Powrót do hotelu na kolację i nocleg. 

Dzień 3

Po wczesnym śniadaniu wjazd niesamowitą, górską drogą na Wezuwiusz, na parking położony na wysokości ok. 1000 m n.p.m. Potem wejście na krater Wezuwiusza – spacer po jego krawędzi z widokami na Neapol i okolice. . 

Potem przejazd do Pompejów – zwiedzanie wykopalisk słynnego miasta, zasypanego przez wybuch nieodległego Wezuwiusza w 79 r. n.e. Podczas spaceru starożytnymi ulicami towarzyszyć nam będą widoki na ten znany, włoski wulkan. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. 

Dzień 4

Śniadanie i całodniowa wycieczka na Wybrzeże Amalfitańskie, uznawane bardzo często jako najpiękniejszy fragment wybrzeża w Europie. 

Wizyta w Amalfi – katedra św. Andrzeja z XIII-wiecznym Dziedzińcem Raju, Arsenał, czas wolny nad wspaniałą zatoką Morza Tyrreńskiego z pomnikiem Flavio Gioi (wynalazcy kompasu), możliwość skosztowania specjałów kuchni Kampanii. Potem rejs wzdłuż niesamowitego wybrzeża do nieodległego Positano  - odwiedziny w kościele Matki Boskiej Wniebowziętej, której kopuła wyłożona jest wspaniałą majoliką. Świątynie mieści również znaną ikonę Czarnej Madonny, przywiezioną tu - według legendy - przez piratów. Również ikona (wg tego przekazu) dała nazwę miasteczku. 

Przejazd do hotelu na kolację i nocleg. 

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd na plażę i czas na wypoczynek nad Morzem Tyrreńskim. Dla chętnych fakultatywna wycieczka promem, rejs na Capri – najsłynniejszą, włoską wyspę. Po dopłynięciu wjazd kolejką linową do miasteczka Capri, spacer po miejscowości i przejście do Ogrodów Augusta. Wieczorem powrót do Neapolu na nocleg (koszt 80€, min. 15os.). 

Dzień 6

Śniadanie i drugi wyjazd do Neapolu, zwiedzanie miejsc zwykle ukrytych przed oczami turystów. Wizyta na tradycyjnym neapolitańskim targowisku, możliwość skosztowania specjałów stolicy Południa w wersji jak najbardziej autentycznej. Przejazd do królewskiej części Neapolu: Castel Nouvo, Palazzo Reale, Galeria Umberto I, Teatr San Carlo, Piazza Plebiscito z kościołem św. Franciszka, spacer nad morzem do Castel dell’Ovo. 

Potem czas wolny w centrum, w tym czas wolny na skosztowanie autentycznej neapolitańskiej pizzy. Powrót do hotelu, nocleg. 

Dzień 7

Po śniadaniu ponowny wyjazd na plażę (tym razem położoną dalej na południe), kilka godzin na ponowny wypoczynek nad Morzem. Potem pobyt w słynnym Sorrento, wspaniale położonym nad Zatoką Neapolitańską, naprzeciwko Wezuwiusza. Miasteczko słynie z pięknych widoków, skąd też jego ogromna popularność wśród turystów. Pobyt w mieście: Plac Tasso, handlowa ulica Via San Cesareo, XIV-wieczna katedra. Wieczorem powrót na kolację i nocleg. 

Dzień 8

Śniadanie, transfer na lotnisko i wyloty powrotne. Zakończenie wycieczki do Włoch Południowych.