Wycieczki pielgrzymkowe

 Pielgrzymka Ziemia Święta

Pielgrzymka Ziemia Święta
Śladami Pana Jezusa

 

 

1

1 dzień: KATOWICE/PYRZOWICE lub KRAKÓW BALICE  - IZRAEL

Zbiórka  na lotnisku . Odprawa. Wylot do Izraela. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

2 dzień: GÓRA TABOR -  KANA GALILEJSKA - NAZARET  - HAJFA

Po śniadaniu specjalnymi taksówkami wjedziemy na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem  z Mojżeszem i Eliaszem.  Następnie przejazd do Hajfy - nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel - Kościół Najświętszej Pani Karmelu - Bazylika, Grota Eliasza. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody  w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM –TABGHA – BETLEJEM

Po śniadaniu przejazd na Górę Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Dalej do  Kafarnaum: ruiny starożytnej synagogi i domu św. Piotra. Następnie Tabgha - kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb, Kościół „Prymatu św. Piotra” na brzegu Kinneretu - miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Przejazd doliną Jordanu do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: BETLEJEM – AIN KAREM – JEROZOLIMA

Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem – miejsce narodzenia Pana Jezusa: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Pole Pasterzy. Ain Karem – Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Po południu muzeum Yad Vashem i nowa Jerozolima (Kneset, Menora).. Przejazd do Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień: JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – Bazylika Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster- Ojcze Nasz”,  „ Dominus Flevit – Pan Zapłakał ”, następnie spacer w dół wzgórza do Ogrodów Getsemani i Bazyliki  Agonii - Wszystkich Narodów. Góra Syjon: Wieczernik, Tradycyjny Grób Króla Dawida, Kościół Zaśnięcia N.M.Panny, Ściana Płaczu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień:  JEROZOLIMA

Po śniadaniu Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Droga Krzyżowej, Bazylika Grobu Bożego – czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

7 dzień:  BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE

Po śniadaniu przejazd do Betanii - Sanktuarium Łazarza, Marii i Marty. Następnie  przejazd do Jerycha - najstarszego miasta na świecie – Góra Kuszenia i Sykomora – drzewo Zacheusza. Morze Martwe – największa depresja na świecie - krótka kąpiel dla chętnych. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

8 dzień:IZRAEL – POLSKA

Wylot z Izraela do Polski   Zakończenie Pielgrzymki

 

 Terminy:   18.01. -  25.01.2020 r. 

                   07.03. -  14.03.2020 r.

                   17.04.  - 23.04. 2020 r.

                   10.10. -  17.10. 2020 r.

                   07.11. – 14.10. 2020 r


Cena od osoby :  1550 zł + 480 USD

 

Świadczenia:

- przelot na trasie Polska - Izrael - Polska

-  komfortowy autokar w  Izraelu

- zakwaterowanie w hotelach***  -  pok. 2,3 os. z łazienkami

- wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)

- ubezpieczenie NNW i KL

- opieka pilota

- opieka duszpasterza

- codzienne Msze Św.

- turystyczny fundusz gwarancyjny

 

 Uwagi: 

dodatkowo na wstępy, napiwki, opłaty graniczne i realizację programu - 120 $

Dopłata do pokoju 1 osobowego 180 $

Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Uwaga:  paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie  może zawierać m.in.  pieczątek syryjskich, libańskich i libijskich  ! 

 Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:

- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

- ubezpieczenie od chorób przewlekłych